Misja:
DOM

Interaktywny spektakl dla dzieci w wieku 4-10 lat, który powstał na bazie pomysłów zaczerpniętych z prac plastycznych polskich, czeskich, słowackich i węgierskich dzieci na temat: “Wyobraź sobie gościa z odległego świata.”

Nie ma dwóch takich samych planet. Nie chodzi nawet o to, że jedna jest górzysta, a druga zupełnie płaska, że jedna jest kolorowa, a inna czarno-biała. Ważne jest to, która jest domem, ważna jest przyjaźń i zrozumienie. Co by było, gdyby nasz dom był w niebezpieczeństwie?

Jesteśmy zaproszeni na tajne spotkanie. Z odległych konstelacji sąsiedniej galaktyki zbliża się do nas niezidentyfikowany obiekt. Czy wystarczająco doceniamy i szanujemy nasz dom – Ziemię? Jakie to uczucie bezpowrotnie stracić dom?

Autorzy: dzieci i artyści z wszystkich krajów Grupy Wyszehradzkiej
Reżyseria:  Dana Račková
Dramaturgia:  m.p.
Występują:  Karolina Zajdel, Adam Krátký / Filip Šebšajevič, Paulina Dobosz
Scenografia, lalki: Markéta Stará, Kristýna Kužvartová, Štěpánka Večerová, Michal Nachtigal  a kol.
Efekty wideo:  Vojtěch Žák
Muzyka:  Vanamond Światło, dźwięk:   m.p., Mirek Buddha, Dana Račková
Grafika:  Anna Vančurová, Tereza Juricová
Specjalne podziękowania: Michael Fiala, Nenad Živanović, Starý&Starý s.r.o., Přemysl Kypta, Jan Plutnar, Alica Račková, Miroslav Dudič, Zbyněk Janoušek, Miroslav Hájek, Barbora Kohoutová

Premiera: 5/11/2017, Cross Attic, Cross Club Praha (Praga, CZ

Spektakl jest częścią projektu Divadlo tě vidí!, który w roku 2017 był finansowo wsparty przez Státní fond kultury (Państwowy Fundusz Kultury Republiki Czeskiej) i MČ Praha 8 (UM Praga 8), był także dofinansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki w ramach międzynarodowego projektu Young Visegrad ImagiNation. 

Project financed by:

Partnerzy projektu:
Fundacja Performat (PL), BIBIANA, dom umenia pre deti (SK), Kompánia Színházi Társulat (HU),
Divadlo na půdě – Cross Club (CZ)