Like Me If
You Can

Autorská inscenace pro mladé publikum od 14 let inspirovaná literárními texty mládeže ze zemí Visegrádu na téma Nedorozumění.

Každý se v mládí nešťastně zamiloval. Každý v pubertě chtěl vypadat jinak. Každý jednou pocítil, že mu nikdo nerozumí. Tvůrčí kolektiv Performalita se vrací v čase o několik let zpátky do období svého vlastního dospívání a problémů s ním spjatých. Problémů a životních situací, které se v průběhu času příliš nemění, ale věkový odstup poskytuje dostatek prostoru pro nadhled a harmonizující optiku. V tom možná tkví onen hlavní generační rozdíl, jehož přehlížení je příčinou tolika nedorozumění. Úkolem mezigeneračního dialogu není soudit, moralizovat ani dané téma bagatelizovat, ale vytvářet platformu pro vzájemné porozumění. Tak Like Me If You Can.

 

TVŮRČÍ TÝM:
Režie:  Dana Račková
Dramaturgie:  m.p. (Petr Dlouhý)
Scénografie: Jana Hauskrechtová
Hrají: Karolina Zajdel, Filip Šebšajevič
Světlo: David Janeček
Produkce: Performalita
Poděkování: Paulina Dobosz, Jakub Jedlička, Michaela Ďuriníková, Tereza Kuchařová, Nenad Živanović, Michael Fiala, Jakub Hlavnička

 

1. premiéra: 27/06/2018 – Kampus Hybernská (Hybernská 4, Praha 1)
2. Premiéra: 20/09/2018 – Cross Attic, Cross Club (Plynární 23, Praha 7)

Inscenace vznikla jako součást mezinárodního projektu Young Visegrad ImagiNation, který v letech 2017/2018 finančně podpořil International Visegrad Fund. Vznik inscenace také finančně podpořili: Art District 7 (Praha 7) a Nadace Umění pro zdraví v rámci českého projektu Divadlo tě vidí!.

Financial support:

Partneři projektu:
Fundacja Performat (PL), BIBIANA, dom umenia pre deti (SK), Kompánia Színházi Társulat (HU),
​Divadlo na půdě – Cross Club (CZ)

Mediální pratnerství