Like Me If
You Can

Autorski spektakl adresowany do widzów od lat 14, inspirowany tekstami literackimi młodzieży z państw Grupy Wyszehradzkiej na  temat “Nieporozumienie”.

Każdy z nas był w młodości nieszczęśliwie zakochany. W okresie dojrzewania chcieliśmy wyglądać inaczej. Wszyscy dobrze znamy poczucie, że nikt nas nie rozumie. Członkowie twórczego kolektywu Performalita cofnęli się do czasów swojego dorastania i tematów z nim związanych. Okazuje się, że nasze problemy
i emocje z biegiem czasu aż tak bardzo się nie zmieniają. Płynący czas jednak pomaga nam znaleźć przestrzeń dla zmiany optyki i większy dystans, harmonię. Być może to właśnie jest zasadnicza różnica pokoleniowa, której lekceważenie jest przyczyną większości nieporozumień. Zadaniem międzypokoleniowego dialogu nie jest osądzanie, moralizowanie i bagatelizowanie danych tematów, ale tworzenie sfery wzajemnego zrozumienia. 

Więc Like Me If You Can.

Reżyseria:  Dana Račková
Dramaturgia:  m.p. (Petr Dlouhý)
Scenografia, kostiumy: Jana Hauskrechtová
Występują: Karolina Zajdel, Filip Šebšajevič
Światło: David Janeček
Produkcja: Performalita
Podziękowania: Paulina Dobosz, Jakub Jedlička, Michaela Ďuriníková, Tereza Kuchařová, Nenad Živanović, Michael Fiala, Jakub Hlavnička

Premiera 27/06/2018 – Kampus Hybernská (Hybernská 4, Praha 1)

 

Spektakl powstał w ramach międzynarodowego projektu Young Visegrad ImagiNation, który w latach 2017/2018 wsparł finansowo Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Dofinansowali również: Art District 7 (UM Praha 7) i fundacja Nadace Umění pro zdraví w ramach czeskiego projektu Divadlo tě vidí!.

Financial support:

Partneři projektu:
Fundacja Performat (PL), BIBIANA, dom umenia pre deti (SK), Kompánia Színházi Társulat (HU),
​Divadlo na půdě – Cross Club (CZ)

Mediální pratnerství