Mise: DOMOV

 

Interaktivní inscenace pro děti ve věku 4-10 let, která   vznikla na základě výtvarných podnětů dětí z PL, CZ, SK a HU na téma “Představ si návštěvníka ze vzdáleného světa!” 

Není planeta jako planeta. Nejde ani o to, že na jedné jsou hory a druhá je úplně placatá. Že na jedné je spousta barev a jiná je zas černobílá. Záleží na tom, která je domovem. Záleží na přátelství a porozumění. Ale co když je náš domov v ohrožení? 

Uskutečňuje se tajná schůze. Ze vzdálených souhvězdí sousední galaxie se k Zemi blíží neidentifikovatelné těleso. Vážíme si dostatečně našeho domova? Jaký to musí být pocit, ztratit domov?

Tvůrčí tým inscenace:   
Autor:  kolektiv dětí a umělců ze zemí V4
Režie:  Dana Račková
Dramaturgie:  m.p.
Hrají:  Karolina Zajdel, Adam Krátký / Filip Šebšajevič, Paulina Dobosz
Scéna, loutky: Markéta Stará, Kristýna Kužvartová, Štěpánka Večerová, Michal Nachtigal  a kol.
Video efekty:  Vojtěch Žák
Hudba:  Vanamond
Světlo, zvuk:   m.p., Mirek Buddha, Dana Račková
Grafika:  Anna Vančurová, Tereza Juricová
Speciální poděkování: Michael Fiala, Nenad Živanović, Starý&Starý s.r.o., Přemysl Kypta, Jan Plutnar, Alica Račková, Miroslav Dudič, Zbyněk Janoušek, Miroslav Hájek, Barbora Kohoutová

Premiéra: 5.11.2017 Cross Attic, Cross Club Praha

Inscenace je součástí projektu Divadlo tě vidí!, který byl v roce 2017 podpořen Státním fondem kultury a MČ Praha 8 a také součástí mezinárodního projektu Young Visegrad ImagiNation, který finančně podporuje International Visegrad Fund. 

Project financed by:

Partneři projektu:
Fundacja Performat (PL), BIBIANA, dom umenia pre deti (SK), Kompánia Színházi Társulat (HU),
​Divadlo na půdě – Cross Club (CZ)