Už to
začalo?

Připravovaná autorská inscenace pro mladé publikum od 13 let s premiérou v roce 2020 vzniká v rámci závěrečné části evropského projektu Rights for Kids.

Inscenace je zaměřená na celosvětový problém ekologické situace naší planety. Už to začalo? – otázka, která visí ve vzduchu a která zůstává bez jednoznačného konsenzu světových politiků s mezinárodní vědeckou obcí či s občany samotnými. Otázka zahalená v mlze politické a ekonomické lobby. Co jiného nám tedy zbývá, než stále hledat pravdu a skutečné důkazy, které nás zbaví zavádějících informací a slepých stop? Je vůbec možné se zorientovat v chaosu informací, hoaxech a populistických polopravd, které vládnou mediálním světům? A nebyla tato zima nějak málo chladná?

Divadelní kolektiv Performalita zve vědce Ing. Oldřicha Hudečka, PhD., aby se účastnil pátracího procesu a zapojil se do diskuze o nejzákladnějších ekologických fenoménech. Vědecký přístup s jednoznačnými fakty společně s uměleckými nástroji, fabulací a fantazií, vytváří rámec pro autorský inscenační komentář.

Inscenace je součástí dvouletého mezinárodního projektu Rights for Kids, věnovaného mládeži od 13 let, který probíhá v Itálii, Řecku, Srbsku a v Čechách. Hlavním cílem projektu je za pomoci divadelních prostředků šířit mezi evropskou mládeží povědomí o mezinárodní Úmluvě o právech dětí a reagovat na aktuální fenomény spojené s životem těchto dětí a současnou společenskou situací vůbec. Samotné inscenaci předcházel umělecko-vědecký výzkum zúčastněných umělců na poli vědy i občanského aktivizmu v Čechách a v Německu (od června 2019 do ledna 2020) a umělecko-rezidenční pobyt v Chemnitz (KOMPLEX) nazvaný Budoucnost & Ekologie, kde se inscenace představila poprvé formou work-in-progress.

TVŮRČÍ TÝM:
Režie:  Dana Račková
Dramaturgie:  m.p. (Petr Dlouhý)
Hraje: Sára Jan Märcová
Vědecký komentář: Oldřich Hudeček
Hudba: Plankton (Milan Mikšíček)
Vědecké konzultace: Radim Tolasz, Alexander Ač, Pavel Jungwirth, Klára Sutlovičová, Veronika Ambrozyová, Tomáš Jungwirth, Soňa Jonášová, Aleš Bezděk, František Weyda
Produkce: Performalita & Solitaer e.V.
Asistentka produkce: Verena Russell, Paulina Dobosz
Poděkování: Greta Thunberg

WORK-IN-PROGRESS: 24.01.2020 KOMPLEX, Chemnitz
PREMIÉRA: 06.03.2020 Cross Attic, Praha

Finanční podpora projektu: